Низький рівень фінансової грамотності українців є однією з важливих суспільних проблем. Люди часто не знають як розпоряджатися власними коштами, бояться брати кредити і загалом не довіряють фінансовим установам.Людям не вистачає знань не лише щодо складних питань — до прикладу, пов’язаних із правильним інвестуванням коштів, але й щодо елементарних — ефективному веденні домашньої бухгалтерії. Цей блог є спробою допомогти українцям вирішити ці проблеми

Блог - Фінансова грамотність


 • 17/08/2017

  Сьогодні банки пропонують програми кредитування, які можуть бути використані для оплати навчання, у вигляді споживчих кредитів або кредитних карт.


 • 17/05/2017

  Безвізовий режим для українців не за горами. А отже, можна думати про те, як організувати свою подорож найбільш комфортно з фінансової точки зору. Аби жодна дрібниця не зіпсувала вам річний вояж, фахівці Ідея Банку підготували просту інструкцію щодо вибору платіжних карт для подорожей.


 • 13/10/2016

  Шкідливі звички - шкідливі у багатьох аспектах. Переважно люди зважають лише на фактор впливу на здоров’я. Усі знають, що тютюнопаління чи алкоголь негативно впливають на здоров’я. І коли намагаються покинути ці звички, то основним аргументом є власне це. Утім, шкідливі звички “крадуть” не лише життєві сили. Вони також забирають наш час і приносять фінансові збитки. 


 • 19/08/2016
  Фінансова безпека кожної людини - це її особиста відповідальність. Можна, звісно, розраховувати на пенсію чи якусь іншу державну допомогу, але досвід життя в нашій країні показує, що все ж краще покладатися передовсім на себе. Як організувати для себе (і сім’ї) фінансову безпеку?

 • 02/08/2016

  Робота без відпочинку з часом стає непродуктивною. Необхідність відпустки як ніхто розуміють кваліфіковані керівники та кадровики. Вони знають, що рівень ефективності працівника, котрий не використовує відпустки різко знижується. Утім, не кожна відпустка дає бажаний результат. Для того, щоб відпустка справді пішла на користь, працівник повинен відпочити не лише фізично, але й розумово.


 • 01/07/2016

  Однією із важливих суспільних проблем є низький рівень фінансової грамотності. Ми вміємо заробляти, але часто неефективно розпоряджаємося заробленими коштами. Ми боїмося класти гроші на депозити чи брати кредити, бо не довіряємо фінансовим установам. В умовах постійної невизначеності і маючи гіркий досвід 90-х така поведінка є зрозумілою, але шкідливою для усіх. Нам не вистачає вмінь не лише щодо складних питань, але й щодо елементарних, як-от ведення домашньої бухгалтерії.


 • 02/06/2016
  Передовсім варто зрозуміти, що процес заощадження - це не стільки про кошти, скільки про самодисципліну і цілеспрямованість. Заробити гроші - це лише пів справи. Важливо не розтринькати їх на дрібниці, що інколи буває доволі складно. Тому для ефективного заощадження коштів потрібна сила волі. І не лише для того, щоб стримуватися від імпульсивних покупок, що часто завдають серйозних збитків домашньому бюджету. Інший бік медалі нічим не кращий теж. Робити з накопичення грошей самоціль і фанатично економити на всьому - теж не варто. По-перше, є небезпека перетворитися на скнару. По-друге, коли економиш на базових потребах і обмежуєш себе в елементарному комфорті, з’являється ризик “зірватися” через кілька місяців жорсткої економії і перестати відкладати кошти взагалі.