Плануйте бюджет, навіть якщо не дружите з математикою

Вести сімейний або власний бюджет насправді не так складно, як здається на перший погляд. Для цього не потрібно бути бухгалтером чи мати якісь особливі навички, просто варто самоорганізуватись.

Для чого планувати бюджет?

Розписувати свої доходи і витрати потрібно, щоб чітко бачити куди і на що йдуть Ваші гроші. Так можна уникнути беззмістовних покупок, знати скільки ти можеш витратити на день, щоб завжди залишатись при грошах, уникнути боргів та нарешті відкласти на здійснення мрій! Наприклад, назбирати на новий телефон, машину, ремонт чи відпуску.  

Як почати планувати бюджет?

Головне взяти себе в руки і змусити почати вести бюджет, а далі це просто стане хорошою звичкою, яку Ви рекомендуватимете друзям. Спочатку потрібно створити табличку і на початку місяця заносити в неї всі свої доходи, потім можна просто розділити їх на кількість днів, які маєш прожити за них. Якщо не хочеш витрачати всі гроші,  встановлюйте собі ліміти і стежте за тим, щоб не порушувати їх. Тоді окремо  зможете відкласти на бажані покупки, створити резервний фонд на непередбачувані витрати чи накопичити конкретну суму на мрію. Обов'язково кожного дня заносити всі витрати і вклеювати чеки,  а дорогі покупки відкладати на кінець місяця.

Де вести свій бюджет?

Для планування своїх фінансів Ви може використовувати звичайний зошит або для зручності створити таблицю на комп'ютері чи телефоні. Також є багато різних мобільних додатків чи сервісів, які допоможуть Вам з плануванням бюджету.