З карткою по життю: як захистити себе від шахраїв

Банківські картки сьогодні використовуються скрізь, і це цілком виправдано: набагато зручніше взяти з собою на шопінг або у відпустку невеликий шматок пластика, а не гаманець з готівкою. Завдяки швидкому розвитку безконтактних технологій, з собою можна не брати навiть й картку - в багатьох магазинах і кафе можна розрахуватися за допомогою телефону.

Ідея Банк, турбуючись про комфорт клієнтів, в залежності від мети використання, пропонує різні карткові пакети та кредитні картки, зручні та безпечні для будь-яких операцій. Для щоденних розрахунків - пакет Card Blanche Debit, з нарахуванням 8% річних на залишок коштів на рахунку, картковий пакет "Travel" для подорожуючих, а для тих, кого дратують обмеження, хто прагне до свободи та здійснює розрахунки через інтернет - кредитна карта Card Blanche ONLINE, з кешбеком 5 % та грейсовим періодом 3 місяці.

Рухаючись в ногу з часом, шахраї змушенi винаходити все більш витончені способи крадіжки грошей з пластикових карток. Скиммери для створення карт-дублерів давно вже в минулому: сьогодні зловмисники телефонують до власника картки, представляються співробітником банку і дізнаються всю необхідну інформацію для переказу грошей на свої рахунки. Або запускають сайти-обманки, дуже схожі на фірмові онлайн-магазини відомих брендів, де покупці можуть оплатити товар карткою, для чого вводять відповідні дані.

Ось кілька простих порад, які допоможуть мінімізувати сучаснi ризики для власникiв пластикових карток:

1. Ніколи і нікому, навіть співробітнику банку, не потрібно називати паролі, які приходять в СМС, і будь-яку іншу конфіденційну інформацію.

2. Якщо прийшло повідомлення про фінансові операції або навіть блокування картки не зi звичного номера банку, не потрібно відповідати на це СМС і передзвонювати за вказаним номером. У подібних випадках краще звернутися безпосередньо в банк за телефоном, вказаним на звороті картки або сайті банку.

3. Необхідно пам'ятати: якщо ти сам повідомляєш шахраям пароль для здійснення операції або пін-код своєї картки, банк, швидше за все, не зможе повернути кошти.

4. Не потрібно використовувати картку для покупок в сумнівних інтернет-магазинах. Адреса сайту повинен починатися з https. А ще краще завести окрему картку для онлайн-шопінгу, на якій буде лежати трохи грошей.

5. При використанні картки для оплати в інтернет-магазинах необхідно пам'ятати і про безпеку комп'ютера, з якого здійснюється оплата. Перед проведенням платежу варто перевірити комп'ютер на наявність вірусів - як мінімум, використовуючи встановлену антивірусну програму.

6. Ніколи не використовувати комп'ютери загального доступу для проведення платежів - не варто оплачувати покупки, сидячи в інтернет-кафе або за комп'ютером лаунж-бару.