Які знання необхідні підприємцю для успішного старту

Багато підприємців вважає, що для успішного старту з нуля не потрібно особливих знань і навичок. Головне - це почати реалізацію бізнес-ідеї, а все інше знайдеться на шляху. На практиці це далеко не так. Інтернет-журнал Fin-eco зібрав докупи вміння та навички, які потрібно мати підприємцю для вдалого старту та подальшої успішної діяльності.

1. Планування фінансових потоків. По-перше, потрібно вміти планувати грошові потоки - з урахуванням товарних запасів, передоплат на користь постачальників, затримок оплати клієнтами тощо. По-друге, потрібне знання податкового законодавства.

2. Постановка системи продажів. Вона включає в себе самі продажі, подальший сервіс, комунікації з клієнтами. Потрібно вміти вести переговори, формулювати комерційні пропозиції, укладати угоди, проводити презентації, працювати з каналами інформування потенційних клієнтів.

3. Адміністрування. У бізнесі важливе вміння відбирати правильних співробітників (партнерів), чітко формулювати завдання, розподіляти їх, координувати спільну роботу, контролювати її виконання, мотивувати персонал і вирішувати конфліктні ситуації.

4. Підприємницьке мислення. Потрібно розуміти суть ринку і конкуренції, а також мотиви поведінки потенційних клієнтів. Також необхідна реальна оцінка власного потенціалу і вміння формувати і дотримуватися певних принципів ведення бізнесу - стратегії досягнення цілей.

5. Достатній стартовий фінансовий капітал. Звісно, без цього ніяк. І якщо підприємець не зібрав необхідної суми коштів для старту чи додаткового фінансування своєї діяльності, на допомогу приходять фінансові установи. Наприклад, Ідея Банк пропонує позики для розвитку підприємницької діяльності до 300 000 грн. за умови ведення підприємницької діяльності від 6 міс., до 75 000 грн – без надання фінансової звітності (рішення приймається за 30 хвилин).