8 щоденних помилок при роботі з банкоматом

Інтернет-видання Business views підготувало список найбільш популярних помилок, які допускають більшість користувачів пластикових карток при роботі з банкоматом.

1. Знімати гроші в ненадійних місцях. Ненадійні - це банкомати на вулиці, оскiльки вони не охороняються. На них просто встановити скіммер, завдяки якому шахрай може вкрасти Вашi гроші.

2. Не перевіряти банкомат, перш ніж вставляти в нього картку. Якщо вже довелося знімати гроші в місці, яке не охороняється,  необхiдно посмикати картоприймач і клавіатуру - якщо вони відпадуть, значить, фейкові. Переконайтеся, що на банкоматі немає мініатюрних камер, які направленi на клавіатуру. Справжні камери банкоматів туди ніколи не спрямовані - це заборонено.

3. Дозволяти наступному в черзі підійти занадто близько. Вiн може підглянути ПІН-код.

4. Погоджуватися на пропозицію допомоги від незнайомих людей. Якщо є сумніви або проблеми - кличте співробітника банку або телефонуйте на гарячу лінію, її номер зазвичай є на банкоматі.

5. Відкривати двері іншим людям. В пунктах самообслуговування водночас повинна знаходитись тільки одна людина.

6. Відразу викидати чеки. Поки не переконаєтесь, що все нормально, наприклад, гроші перераховані, краще не викидати чек.

7. Вічно зберігати чеки з банкомату. Чек з часом перетворюється в білий папірець. Якщо потрібно зберегти чек надовго, його краще сфотографувати.

8. Довго витягати картку з банкомату.

Банк піклується про Вашi грошi та блокує картку, якщо Ви забарилися. Це робиться на випадок, якщо карткою заволодiв шахрай, який намагається підібрати правильну комбінацію. Витягати картку з карткоприймача теж потрібно відразу, як тільки банкомат її видав. Якщо зволікати, банкомат вважатиме, що Ви пішли і забули картку та заблокує її.