Як правильно інвестувати в квартиру

Експерти впевнені, що одним із кращих інструментів для інвестицій в будь-який час є купівля нерухомості. Видання Obozrevatel проаналізувало варіанти того, як правильно інвестувати гроші в нерухомість і на що при цьому варто звернути увагу.

Крок №1: рахуємо вигоду.

Задля інвестиції варто купувати однокімнатну квартиру з невеликою площею (до 40 квадратів). Важливі умови: недалеко від будинку має бути транспортна розв'язка, а район повинен мати розвинену інфраструктуру. У середньому "однушка" обійдеться від 611,5 до 700 тис. грн.

"Однушку" в новобудові iз сучасним ремонтом і набором найнеобхіднішої техніки та меблів можна здавати приблизно за 8-10 тис. грн. Щоправда, при цьому приблизно 300-500 тис. грн доведеться витратити на ремонт і придбання меблів, техніки. У наступному році ціну оренди можна сміливо підвищувати на 2 тис. грн і кожен наступний рік - ще на 10-15%. У середньому така квартира повністю може окупитися за 6-8 років.

Крок №2: збираємо початковий капітал.

Мінімальна сума для того, щоб інвестувати гроші у нерухомість становить 150-175 тис. грн. Цього вистачить для початкового внеску за кредит.

Якщо в Києві сім'я з двома середніми зарплатами щомісяця відкладатиме 30% свого доходу, то потрібну для придбання квартири в новобудові суму вони зберуть за шість років (за умови, що зростання зарплат компенсує подорожчання квартир).

Крок №3: правильно вибираємо і примножуємо.

Найлегше здати або продати однокімнатну квартиру, саме її й варто купувати для інвестиції. Якщо збирати на нерухомість тільки задля правильного вкладення коштів, на першу квартиру сім'я з двома середніми зарплатами у Києві може накопичити за 6 років, а на другу (з урахуванням додаткового заробітку від здачі в оренду першої) — за 4 роки.

Після купівлі двох квартир можна більше не хвилюватися про пенсії. Квартири можна в будь-який момент продати або здавати хоч до кінця життя. За дві "однушки" можна легко отримувати 20 тис. грн на місяць.