Як вигідно взяти іпотеку

Бажання поліпшити свої житлові умови зустрічаються у більшості українців. І якщо немає власних готівкових коштів, яких вистачило б на покупку свого житла, то вихід тільки один - взяти кредит у банку. Дійсно, іпотека - задоволення не з дешевих. Та хіба ж не краще платити довше, але за своє, ніж віддавати гроші кожен місяць іншій людині за оренду житла?

Іпотека починається з вибору банку. Потрібно отримати його схвалення на оформлення іпотечного кредиту та знати суму кредиту, яку він вам схвалив. І тільки після цього бажано починати пошуки житла, виходячи з наявних можливостей.

Ідея Банк пропонує кредити під заставу нерухомості на суму від 200 тис. грн. до 1 млн. грн. (до 60% від заставної вартості забезпечення) строком до 10 років з мінімальними вимогами до пакету документів. Кредит надається на умовах аннуїтетної схеми здійснення платежів, що дозволяє позичальнику найбільш зручно спланувати свій сімейний бюджет на весь строк дії кредитного договору.

Можна виділити головні правила безпечної іпотеки. Їх варто дотримуватися для того, щоб і нове житло було в радість, і кредит не в тягар.

1. Зберігайте спосіб життя, до якого Ви звикли. Іпотека не буде для вашої родини ярмом, якщо іпотечний платіж не стане значущою частиною вашого бюджету.

Платежі по кредиту не повинні перевищувати 30% вашого сімейного доходу. Але багато хто має кредити, які з'їдають 50% і більше сукупного доходу. Такі витрати виникають в надії на світле майбутнє: зарплату повинні збільшити чи на посаді підвищити. Натомість, будь-яка непередбачувана ситуація здатна підкосити фінансове становище позичальника: наприклад, втрата роботи, хвороба, необхідний терміновий ремонт автомобіля і таке інше.

2. Прогнозуйте доходи. Ваші потреби протягом 20 років серйозно зміняться, а витрати будуть зростати. Народжуються діти, з’являються проблеми зі здоров’ям тощо. Прогнозуйте Ваші доходи хоча б на 7-10 років і не приймайте в розрахунок нефіксовані премії чи тимчасові доходи. Їх може і не бути, а платежі будуть.

3. Майте заощадження з розрахунку платежів по кредиту мiнiмум на рік вперед. Життя непередбачуване: декрети, звільнення, скорочення, важкі хвороби і травми. Стратегічний фінансовий запас допоможе Вам спокійно посидіти з дитиною або пережити складні часи. Також бажано мати які-небудь активи, які можна за необхідності швидко продати.

4. Оформляйте страхування життя. Так, страховка - задоволення не з дешевих, але це того варте. Особливо, коли у Вас і Вашої родини іпотечний кредит довжиною у третину життя. 

5. Беріть кредит у валюті доходу. Бажання заощадити на зниженій ставці і падінні курсу долара обернеться подвійним платежем при його зростанні.

6. Оберіть правильне місце розташування. Ніколи не вибирайте район, де житло найдешевше. Якщо це не інвестиційна купівля, Вам повинно бути комфортно в цьому районі. Врахуйте відстань та зручність руху міського транспорту до місця Вашої роботи, близьке розташування дитячого садка, школи, магазинів тощо.

7. Розраховуйте площу квартири. Ви берете іпотечний кредит на багато років, і якщо Ваша сім’я молода, то, напевно, скоро з’являться діти. Подумайте про комфортне розміщення всіх членів сім’ї заздалегідь.

8. Співпрацюйте з банком. При виникненні проблем не чекайте, коли грім вдарить. Попросіть банк про відстрочку або реструктуризацію боргу. Банку вигідно, щоб позичальник сплачував по кредиту вчасно та у повному обсязі.