Чи є сенс брати кредит під заставу депозиту?

На перший погляд, послуга кредит під заставу депозиту здається абсолютно безглуздою. Навіщо позичати у банку грошові кошти, якщо Ви маєте свої власні? Насправді ця послуга досить важлива та користується попитом. 

По-перше: часто гроші потрібні в той момент, коли депозит закривати рано - тоді Ви не отримаєте відсотків в тому обсязі, на який розраховували. Більш того, внаслідок дострокового закриття депозиту, Ви можете втратити навіть виплачені раніше відсотки, а можливо навіть заплатите якийсь штраф і з самої суми депозиту (в залежності від умов договору).

По-друге, є сенс брати такий кредит, якщо Ви розраховуєте швидко його повернути, а депозит у вас довгостроковий. Таким чином Ви будете отримувати дохід постійно, а кредитними коштами можна буде скористатися як на весь період строку дії депозиту, так і на дуже короткі терміни - позика може надаватися як у вигляді разового кредиту, так і у вигляді відновлювальної кредитної лінії.

По-третє, якщо ви хочете позичити під заставу депозиту меншу суму, ніж лежить на рахунку, то банк зазвичай приймає рішення про кредит за день. Причому ставка за таким кредитом може бути нижчою, ніж по іншим, - адже ризик неповернення такого кредиту у банку практично нульовий. Ідея Банк надає кредити у гривні під відсоток, який становить розмір ставки по депозиту + 5%.

Також, важливо враховувати, що кредит може бути оформлений під заставу депозиту третьої особи - поручителя (родича, друга або партнера по бізнесу).

Такий вид застави як майнові права на грошовий вклад не вимагає проведення оцінки, додаткових витрат і часу на оформлення.

Зазвичай, якщо валюта вкладу збігається з валютою кредиту - сума кредиту досягає 90-95% від суми депозиту, якщо ж не збігається - 80-85% суми вкладу. Строк кредиту становить не більше строку дії депозиту. Погашення боргу може здійснюватися в кінці терміну за рахунок депозиту або за рахунок інших коштів.

Кредит під заставу майнових прав на депозит - це найпростіший кредит з точки зору надання та оформлення документів, оскільки не вимагає пiдготовки повного пакета документів і підтвердження доходів. По суті, банк вже має копії паспорта та довідки про присвоєння ідентифікаційного коду клієнта (вони були потрібні для оформлення депозиту), тому немає потреби надавати їх повторно. Максимум, що можуть попросити - письмова згода чоловіка або дружини на отримання кредиту, якщо позичальник перебуває у шлюбі.