Нетрадиційний депозит: відсоток на залишок на картковому рахунку

Хоч довіра до банків поступово зростає, вона залишається низькою. В таких умовах банки здатні запропонувати цікавий інструмент накопичення коштів. Нарахування відсотків на залишок на рахунку - непопулярна, але приваблива послуга, яка допоможе хоч трохи подолати наслідки інфляції.

Люди вважають за краще тримати зароблене вдома, де на них не зазіхне ніхто, крім хіба що грабіжників та інфляції. І якщо перше трапляється рідко, то від другого вберегти гроші стає все важче. Кожен день інфляція забирає частину Вашої зарплати, перетворюючи її якість в кількість. Але люди, які не звикли спокійно дивитися як зменшуються їхні кошти, використовують всі способи боротьби зі знеціненням своїх доходів. Один з них - відсоток на залишок по зарплаті. Відсоток на залишок коштів на картцi - нетрадиційний депозит, вигідний всім. Наприклад, Ідея Банк забезпечує нарахування власникам своїх карток до 10% від суми залишку на картковому рахунку!

З такою послугою зарплатна картка залишається зарплатною, тільки з додатковою можливістю. Навіть якщо у банку виникнуть проблеми з ліквідністю, за таким рахунком він не зможе обмежити суму на відшкодування - вона буде повернута в повному обсязі. Єдина умова банку для того, щоб опція нарахування відсотків працювала: на карті завжди повинна залишатися незнижувана сума, виходячи з якої вони будуть нараховуватися. Відзначимо також, що в будь-який момент, коли у банку зникне потреба залучати додаткові кошти, він може зменшити відсотки або навіть скасувати їх подальше нарахування. Клієнта про це інформують. За кошти, нараховані до цього моменту, можна не хвилюватися - їх з рахунку не зніматимуть, зміни торкнуться лише наступних надходжень.

Таким чином, опція нарахування відсотків на залишок на зарплатній картці (а також стипендіальної, пенсійної, соціальних виплат) - це варіант взаємовиручки банку і клієнта. Тут немає місця для взаємних претензій, і кожна зі сторін може в будь-який момент відмовитися від співпраці, нічого не втративши.

Українські банки розпочали застосовувати систему нарахування відсотка на стабільний залишок ще під час минулої економічної кризи. Але навіть зараз мало хто з клієнтів про неї знає. Людям звичніше тримати гроші на накопичувальних і ощадних рахунках, на які деякі банки теж нараховують відсоток, однак занадто незначний, щоб клієнт його відчував.

Для користування цією послугою зверніться до свого банку і уточніть, чи пропонує він опцію нарахування відсотків на залишок по картці. Якщо так, то активувати її можна через особистий онлайн-кабінет на сайті цього банку, термінал самообслуговування або банкомат, зайшовши в розділ меню "Управління рахунками".