За що ми переплачуємо найбільше

Не секрет, що ціни на деякі товари в рази перевищують їх собівартість. Щоправда, майже завжди є можливість не віддавати зайвого.

1. Попкорн в кінотеатрі. На цей продукт встановлюється ціна, яка вища за собівартість більш ніж у 20 разів. Попкорн завжди був лідером хіт-параду переоцінених речей та чемпіоном продуктової лінії кінотеатрів та розважальних закладів. Щоб зекономити, краще візьміть до кінотеатру щось із собою. Це може бути як приготовлений вдома попкорн, так і яблуко чи шоколадка.

2. Весільна атрибутика. Якщо Ви хоча б раз прицінювалися до весільних товарів, то знаєте, як дорого вони коштують. Ціна на плаття нареченої і сукня випускниці може відрізнятися в два рази, хоча різниця буде тільки в кольорі. Вартість відрізу фатину буде менше, ніж у такого ж шматка тканини з ярликом «фата», як мінімум в 10 разів.

3. Вода в пляшках. Встановіть будинку фільтр для води і беріть її з собою в багаторазової пляшці - значно заощадите в довгостроковій перспективі.

4. Дорогий брендовий одяг і взуття. Ніякого секрету тут немає: купуючи брендові речі, ви платите за назву, за дорогу рекламу, за оренду найкращих приміщень для бутиків і так далі. Брендові речі можна зі знижкою купити на розпродажі або в стоках, але, зрозуміло, вони будуть не з останньої колекції. Ще один варіант - стати прихильником раціонального споживання.

5. Картриджі для принтера. Принтери досить довговічна техніка, і практично немає випадків, коли за новою моделлю шикувалися б черги. Цілком логічно, що виробники вирішили заробляти не на самому апараті, а на видаткових компонентах. Проте, й тут існує кілька простих способів знизити витрати при друці. Наприклад, адаптувати інтернет-сторінку для друку, виключивши всі непотрібні елементи.

6. «Корисна» їжа. Енергетичний батончик, який ви взяли у відділі з нібито корисної для здоров'я їжею, коштує дорожче свого шоколадного аналога. Хоча, якщо уважно читати написи на етикетці, можна з'ясувати, що і калорійність у них однакова, і жирів з вуглеводами в них міститься приблизно стільки ж. Краще готуйте корисну їжу самі: так Ви не витратите зайвого і точно будете впевнені в якості страви.

7. Паперові книги. За можливість відчувати твір на дотик доводиться платити в кілька разів дорожче, ніж за його електронну версію. Хіба ж у будь-якому творі головне не зміст? Встановіть на свої пристрої зручні програми і читайте книги в електронній версії.

8. Квіти. Ціни на букети залежать не тільки від виду квітів, які в них використовуються. Ви оплачуєте роботу флориста, оренду приміщення і, звичайно, всі ті бутони, які так і зів'януть в очікуванні покупця. Увімкніть фантазію і придумайте інший презент, аніж 100 троянд, які вже давно стали банальністю в соціальних мережах.

Підходячи до покупок розумно, Ви не лише турбуєтесь про свій фінансовий добробут, але й про себе. У співвідношенні ціна-якість робіть ставку на друге. Завжди легше махнути рукою та купити те, що пропонують вже зараз, ніж зробити щось самому, пошукати інші варіанти чи почекати, поки ціна спаде. Також враховуйте, що розраховуватись карткою вигідніше та зручніше, ніж готівкою. І якщо вже спокуса купити певну річ виявляється досить великою, економте хоча б на безготівковому розрахунку чи кешбеку. Тим більш, що кредитна картка - це і гарна страховка на випадок нестачі в наявності власних коштів.