Дев'ять правил успішного користування кредиткою з фінансовою вигодою для себе

Використовувати кредитну картку для власного фінансового добробуту - просто, але не всі знають про правила, які можуть в цьому допомогти. На що звернути увагу, щоб кредитка не зіштовхнула Вас у боргову яму, а виявилася корисним інструментом?

Правило перше: відмовтеся від кредитки без пільгового періоду.

Переваги кредитних карток з грейс-періодом настільки важливі й очевидні, що використовувати карти без пільгового періоду в сучасних умовах виглядає недоречним та небезпечним занадто великими фінансовими втратами. Наприклад, Ідея Банк пропонує своїм клієнтам пільгові періоди користування кредитними коштами строком до 3 місяців!

Правило друге. Завжди повертайте весь борг одразу.

Кредитна карта буде пов’язана з набагато меншими витратами, якщо Ви будете повертати всю суму, яку з неї зняли, до настання пільгового періоду замість того, щоб оплачувати відсотки по кредиту і повертати щомісячно за невелику частину боргу.

Правило третє. Намагайтеся не знімати готівку через банкомат.

Перш за все, рекомендація не знімати готівку з кредитної картки через банкомат обумовлена ​​вартістю цієї операції: в окремих банках вона доходить до 5% від суми, що знімається. «Підступність» комісії в тому, що Вам здається, що Ви платите за зняття готівку копійки, а насправді «набігає» відчутна сума.

Правило четверте. Ретельно вивчіть всі комісії.

При виборі кредитної картки (і навіть після цього - якщо Ви вже активно користуєтеся таким продуктом), доцільно ретельно вивчити комісії, тарифи і всілякі платежі, що стосуються цього фінансового інструменту. У першу чергу це потрібно для того, щоб не користуватися кредитною карткою на невигідних для Вас умовах, тоді як у інших банків можуть бути набагато більш привабливі пропозиції, які підходять за тарифами саме під Ваші потреби.

Правило п'яте. Користуйтеся кредиткою регулярно.

Останнім часом намітилася тенденція стимулювання банками клієнта в здійсненні платежів. Багато фінустанов встановлюють комісію за обслуговування неактивного кредитного карткового рахунку. Таким чином варіант «забути про кредитку надовго» може обійтися Вам в кругленьку суму, оскільки комісія може списуватися з рахунку автоматично, тобто у вас буде формуватися борг, на який будуть нараховуватися відсотки.

Правило шосте. Обмежте себе в ліміті.

Якщо Ви не впевнені, що зможете втриматися і не витратити всі гроші з картки, то краще заздалегідь встановити по ній кредитний ліміт, наприклад, в 1000 гривень. Втім, і в цьому випадку Вам доведеться не менш ретельно стежити за своїми витратами, щоб не «влізти» в несанкціонований кредит.

Правило сьоме. Перш ніж користуватися овердрафтом - подумайте двічі.

Нарівні з кредитками, щоб «перехопити» до зарплати, українці люблять використовувати овердрафт або кредитну лінію, підв’язану, наприклад, під зарплатну картку. На перший погляд, це може здатися недорогим задоволенням, однак пільгового періоду у такого продукту практично ніколи не буває.

Правило восьме. Не економте на мобільному банкінгу та інтернет-банкінгу.

Єдине, на чому власнику кредитки не варто економити - це мобільний банкінг та інтернет-банкінг. Регулярне смс-інформування та можливість в будь-який час доби дізнатися про стан Вашого рахунку, а також можливість переглядати Ваші операції по картці захистять Вас від багатьох неприємностей. Як мінімум, це забезпечить постійний контроль за грошима - вони не «витечуть» непомітно під час шопінгу, а якщо до них отримають доступ шахраї, то не встигнуть зняти з рахунку все.