Фінансові поради молодятам

Фінансове життя після шлюбу трохи змінюється. Пропонуємо до Вашої уваги кілька коротких фінансових порад молодятам для того, щоб перехід від самостійного до спільного фінансового життя був у радість..

1. Створіть власний резервний фонд. Важливо створити сімейну фінансову подушку безпеки, яка буде «захисним буфером» при можливих фінансових труднощах.

2. Обговорюйте разом великі покупки. Великі покупки повинні бути узгоджені обома партнерами.

3. Визначтеся, хто буде вести сімейний бюджет і займатися фінансовими питаннями. Це зробити простіше, ніж здається, і не означає ведення домашньої бухгалтерії. Але завжди важливо знати, скільки грошей приходить, скільки витрачається і скільки залишається.

4. Не приховуйте один від одного свої витрати. У кожного з подружжя можуть бути власні кошти, наприклад, зарплата на картці. Якусь частину грошей можна витрачати вільно, без будь-яких повідомлень. Але це має бути розумна сума. Обговоріть це заздалегідь.

5. Відкладайте на пенсію і робіть це незалежно один від одного. Якщо Ви турбуєтеся про свою майбутню пенсію, то почніть формувати її вже сьогодні. Причому кожен окремо. Зручно робити заощадження, користуючись банківським депозитом. Зверніть увагу з цією метою на депозитні продукти Ідея Банку.

6. Обговоріть, як Ви будете обслуговувати свої витрати, якщо один з подружжя втратить джерело доходу. Причини можуть бути різними: звільнення з роботи, низькооплачуваний декрет, навчання і т.д. На початкових етапах може допомогти сімейний резервний фонд, але в подальшому Ви повинні бути готові до можливого зменшення доходів сім'ї.

7. Не витрачайте гроші і не залазьте в борги на купівлю того, що Вам насправді не потрібно. Особливо серйозно поставтеся до дуже дорогих покупок на початку сімейного життя. Наприклад, велика квартира і дорога машина Вам не особливо потрібні на даному етапі. Можливо, для початку Вам буде достатньо простої однокімнатної квартири без купівлі авомобіля.