Історія банку

ПАТ "Ідея Банк" прийшов на зміну ПАТ "Плюс Банк", що працює на ринку України вже 28 років та з 2007 року входить до складу однієї з найбільших у Східній та Центральній Європі фінансових груп - Getin Holding S.A, Республіка Польща.

З моменту входження до складу у Getin Holding S.A. банк змінив не лише вивіску на фасаді своїх відділень, але і об'єднав європейський досвід материнської структури з професіоналізмом і знаннями місцевого ринку старої української команди. Завдяки цьому вдалому симбіозу Ідея Банк вже декілька років поспіль, не дивлячись на усі виклики економічних криз України, займає лідируючі позиції в роздрібному сегменті. Він в тричі наростив власний капітал, значно збільшив кредитний та депозитний портфель.

Підсумовуючи 2016 рік та першу половину 2017 року «Ідея Банк» зміг не лише підтвердити свою стійку позицію на вітчизняному банківському ринку, але й зайняти лідируючі позиції в роздрібному сегменті.

Маючи запас міцності, ПАТ «Ідея Банк» не тільки пропонує класичні кредитні продукти, але й інновації, такі як Кредит онлайн та «К-3» (Кредит готівкою з трьома перевагами). В рамках стратегії розвитку на 2017 рік, банк активно розвиває картковий напрямок і планує в 2017 році випустити більше 100 тис. кредитних карт, загальна кількість яких до кінця року складатиме понад 150 тисяч штук. У червні місяці в місті Києві Банк відкрив відділення для обслуговування VIP-клієнтів, запустив мобільну версію корпоративного сайту, а також спільно з Ipay.ua запустив онлайн - сервіс погашення кредитів. 

Сьогодні Ідея Банк також відзначається експертами, як один із стабільних банків країни та входить у 20-ку найнадійніших банків України декількох авторитетних рейтингів. Має банк також безліч нагород та відзнак за популярність та якість продуктів, найкращий сервіс та гарну репутацію.

Історія Банку

 • 31 серпня 1989 року – В Державному банку колишнього СРСР було зареєстровано Комерційний банк розвитку лісової та деревообробної промисловості Прикарпаття "Прикарпатлісбанк", який і став базою теперішньої фінансово-кредитної установи – Публічного акціонерного товариства "Ідея Банк". 
 • 18 травня 1995 року – На Загальних зборах акціонерів прийнято рішення про реорганізацію Комерційного банку "Прикарпатлісбанк" у Відкрите акціонерне товариство «Акціонерний комерційний банк «Прикарпаття».
 • 22 червня 2007 року – Польська фінансова група Getin Holding S.A. стала власником 93% акцій ВАТ "АКБ Прикарпаття".
 • 2007 рік - Статутний капітал Банку збільшено до 147 млн грн, набуто статусу Банку з іноземним капіталом.
 • 16 листопада 2007 року – Протоколом Загальних зборів акціонерів затверджено нову назву Банку – Відкрите акціонерне товариство «Плюс Банк».
 • 21 грудня 2009 року – Відкрите акціонерне товариство «Плюс Банк» перейменовано на Публічне акціонерне товариство "Плюс Банк".
 • 10 лютого 2010 року – Рейтингове агентство "Кредит-Рейтинг" підтвердило довгостроковий кредитного рейтингу Банку на рівні uaBBB (прогноз – стабільний)
 • 13 жовтня 2011 року – Публічне акціонерне товариство «Плюс Банк» перейменовано на Публічне акціонерне товариство "Ідея Банк".
 • 31 серпня 2014 року – ПАТ "Ідея Банк" відзначив 25-річний ювілей. Він є ровесником сучасної банківської системи України, яка виникла при формуванні в країні ринкових відносин.
 • 28 січня 2015 року  – Національний банк України відніс Ідея Банк  до ІІІ-тої групи банків – «Середні банки» за величиною активів
 • 20 травня 2015 року – Thomson Reuters включив ПАТ «Ідея Банк» до розрахунку індексу ставок депозитів фізичних осіб (UIRD)
 • 28 квітня 2016 року – Ідея Банк збільшив статутний капітал на 41,132 млн. гривень до 298,742 млн. гривень шляхом додаткового випуску акцій.
 • 07 вересня 2016 року – Рейтингове агентство "Кредит-Рейтинг" підтвердило довгостроковий кредитний рейтинг Ідея Банку на рівні uaА із прогнозом стабільний
 • 2016 рік - Ідея Банк визнано найнадійнішим банком у чотирьох незалежних конкурсів: експертного дослідження порталу «Фінансовий клуб», рейтингу порталу «Мінфін» та аналітичного журналу «Новое время», а також банк став кращим для розміщення депозитів в рамках конкурсу «Банк, якому довіряють 2016» від журналу «Банкір».
 • 2017 рік - Ідея Банк увійшов у ТОП-20 найбільш життєздатних банків країни
 • Червень 2017 року – Ідея Банк відкрив перше відділення для обслуговування VIP-клієнтів.