НБУ не раніше червня поточного року може скасувати обов'язковий продаж валютної виручки

НБУ не раніше червня поточного року може скасувати обов'язковий продаж валютної виручки
14/02/2018

Норма про обов'язковий продаж валютної виручки в розмірі 50%, термін дії якої закінчується 13 червня 2018 року, не буде скасована раніше цього терміну, - вважає голова Правління Ідея Банк Михайло Власенко.

 «На нашу думку, до червня 2018 року Національний банк не буде робити жодних кроків щодо скасування обов'язкового продажу експортної виручки. Можливо, в середині літа Нацбанк протестує сценарій зниження норми обов'язкового продажу до рівня 25% або повністю його скасує, але, швидше за все, на короткий період - 3 місяці », - сказав Михайло Власенко.

На його думку, скасування даного обмеження буде дуже позитивним сигналом для експортерів та іноземних інвесторів, оскільки вони зможуть прогнозувати свої потоки в іноземній валюті і приймати рішення про терміни продажу валюти.

 «На рішення НБУ про скасування обов'язкової валютної виручки будуть впливати такі фактори як продовження співпраці з МВФ, а також девальваційна динаміка національної валюти восени, пов'язана з активною закупівлею енергоносіїв», - сказав Голова Правління Ідея Банк.


Дивіться також