Депозитні ставки в гривні можуть знизитися за підсумками першого кварталу

Депозитні ставки в гривні можуть знизитися за підсумками першого кварталу
26/12/2016

Ставки по депозитах в гривні можуть знизитися за підсумками першого кварталу на 1-1,5%, вважає голова правління Ідея Банку Михайло Власенко.

"В цілому в 2017 році ми не бачимо якихось негативних факторів, які могли б привести до зростання депозитних ставок. При стабільній політичній та економічній ситуації ставки не будуть рости, наш прогноз - вони знизяться до кінця першого кварталу на 1 - 1,5 %. Основні чинники, які сприяють зниженню депозитних ставок - зменшення кількості банків, які через проблеми з ліквідністю декларували надвисокі ставки по залученню депозитів на рівні до 28% річних в гривні, а також в цілому висока ліквідність банків при їх низькій кредитної активності ", - сказав Михайло Власенко журналістам на брифінгу.

Михайло Власенко також повідомив, що рівень ставок по депозитах в гривні в даний час складає від 12% до 23,5% річних. В загальному банки залучають депозити в гривні на три місяці зі ставкою 15% річних, на рік - зі ставкою до 18% річних. При цьому ставки по валютних депозитах фізичних осіб знизилися до історичного мінімуму і складають 2,5- 3%.

Михайло Власенко також висловив думку, що в цілому банківська система може показати позитивний фінансовий результат у 2017 році.

"Ми переконанні, що банківська система, без урахування впливу Приватбанку, у 2017 році повинна показати прибуток. У цілому кількість збиткових банків скорочується, банківська система поступово стабілізується. Після підсумків проведеного стрес-тестування, банки продовжують реалізовувати програми докапіталізації, вони значно покращили якість своїх кредитних портфелів.


Дивіться також