Як не потрапити в руки кредитних шахраїв?

Як не потрапити в руки кредитних шахраїв?
10/09/2018

В Україні почастішали випадки, коли шахраї, представляючись кредитними посередниками або партнерами банків, обманюють українців, охочих отримати кредит.

Потерпілі звертаються в поліцію, але розплутати постійно мінливі схеми зловмисників непросто, а повернути гроші - неможливо. Тому краще завчасно виявити такі шахрайські схеми та в жодному разі не звертатися за отриманням кредиту до сумнівних кредитних посередників.

Однією з таких схем є створення сайту в інтернеті, на якому можна оформити кредит в різних банках і фінансових компаніях. «Посередник» бере гроші за оформлення документів і комунікацію з банком або фінансовою компанією, після чого зникає.

Друга схема - шахрай пропонує отримати довідку про доходи, а потім допомогти оформити кредит в банку на велику суму. Людина дає гроші, але не отримує ні довідки, ні кредиту.

Третя схема - шахрай пропонує оплатити страховку для отримання кредиту. Отримавши гроші, він зникає.

Четверта схема - шахрай повідомляє, що банківський кредит узгоджений, але необхідно сплатити послуги фірмі-посереднику. Після отримання грошей відшукати його вже неможливо.

Не довіряйте відразу словами того, хто телефонує і представляється партнером або кредитним посередником банку. Цю інформацію можна перевірити на сайті банку, зателефонувати на його гарячу лінію або звернутися в найближче відділення.


Дивіться також