Експерт ідея Банк про перспективи розвитку систем грошових переказів

31/10/2018

На думку директора департаменту розвитку карткового і транзакційного бізнесу Ідея Банку Івана Степанця, Mastercard в наступному році буде робити акцент на розвитку транскордонних Р2Р-переказів. «Їх собівартість буде на рівні близько 0,4-0,5%. Для клієнта вартість буде близько до 2%. Р2Р перекази будуть поступово вигравати з часом як у швидкості отримання переказу, так і в ціновій політиці ", - таку думку висловив директор департаменту розвитку карткового і транзакційного бізнесу Ідея Банку Іван Степанець в ході круглого столу "Розподіл сил і ключові тенденції на ринку грошових переказів України ", організатором якого виступив "Фінансовий клуб ".

За словами Івана Степанця, Ідея Банк вибрав стратегію розвитку Р2Р - переказів через платіжні карти. "У нас немає своєї власної платіжної системи, ми для себе прийняли рішення, що оскільки міжнародні платіжні системи Visa і Mastercard дуже активно просувають Р2Р-перекази, і практично у кожного українця є кілька карт, кошти можна переводити на карту. Для переказів усередині України для себе ми вибрали розвиток стратегії Р2Р - переказів через платіжні карти та не бачимо сенсу йти в розвиток класичної платіжної системи через відділення", - сказав він.

Іван Степанець також повідомив, що Ідея Банк спільно з Getin Bank (Польща) реалізували проект "Українці в Польщі", який передбачає міжнародне обслуговування клієнтів і перекази коштів між Польщею та Україною на спеціальних умовах. "У нас є пакет для клієнтів Card Blanche Transfer, розроблений спільно з Getin Bank в Польщі. При відкритті рахунку клієнта в Польщі (в Польщі пакет називається «Прості основи») перекази в Україну до кінця року здійснюються безкоштовно. При цьому карта також надається безкоштовно в Україні та в Польщі ", - сказав Іван Степанець.

За оцінкою Івана Степанця, основним конкурентом діючих систем грошових переказів є неофіційні канали передачі грошей. "Це так званий bus-трансфер – переказ готівки в Україну через водіїв, друзів або знайомих. Люди бояться класти гроші на рахунок за кордоном, тому що побоюються податкової. Існує проблема фінансової грамотності населення в цілому, і серед трудових мігрантів особливо", - сказав Іван Степанець.


Дивіться також