Голова Правління Ідея Банк взяв участь у круглому столі «Що чекає банківський сектор у 2019 році»

Голова Правління Ідея Банк взяв участь у круглому столі «Що чекає банківський сектор у 2019 році»
05/12/2018

На його думку, зростання кредитного портфеля споживчого кредитування у 2019 році очікується на рівні близько 30%. Основним драйвером буде споживчий попит, який в поточному році був основним стимулом для споживчого кредитування, викликаного зростанням реальної заробітної плати, збільшенням пенсій і відкладеним попитом.

За словами Михайла Власенка, Ідея Банк видає близько 10 000 споживчих кредитів на місяць. Найчастіше клієнти беруть позику на споживчі потреби - ремонт, оплата навчання, вирішення поточних проблем тощо. Велика частка потенційних клієнтів - це приватні підприємці, які беруть кредити на бізнес і відносяться до сегмента так званого мікробізнесу: роздріб, дрібне виробництво. Ця частина клієнтів не вміють і не можуть отримати кредити як приватні підприємці з оформленням усіх необхідних документів в інших банках.

Говорячи про підсумки 2018 року, голова Правління Ідея Банк Михайло Власенко зазначив, що з 2015 року банк активно нарощував обсяг портфелю споживчих кредитів і досяг найбільших показників у поточному році.

Також у круглому столі взяли участь перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова, голова Ради Незалежної Асоціації Банків України Роман Шпек і керівники низки найбільших українських банків.

За підсумками 9 місяців 2018 року Ідея Банк збільшив чистий прибуток в порівнянні з відповідним періодом минулого року в 6,9 раза - до 277,225 млн грн. Чистий процентний дохід за цей період зріс на 64,8% і досяг 914,140 млн грн. Кредитний портфель за 9 місяців Банк наростив на 22,5% - до 3,191 млрд грн.


Дивіться також