Як правильно обрати картку, орієнтуючись на власні потреби? + дієвий чек-лист по вибору кредитної картки

Ми підготували даний матеріал для того, щоб Ви могли дізнатись про наступне:
Які існують види банківських карток та які потреби вони закривають
Що важливо знати, обираючи кредитну картку
+дієвий чек-лист по вибору кредитної картки

Час читання: 3 хвилин

Банківська картка – невід’ємна частина нашого життя сьогодні. Ми щоденно оплачуємо товари в магазинах, замовляємо доставки, переводимо кошти через інтернет-банкінг, даруємо подарунки, оплачуючи їх карткою.
Перша банківська картка з’явилась в далекому 1951 р., коли Franklin National Bank випустив першу пластикову картку. American Express ввела їх у масове поширення, а для популяризації картки безкоштовно розсилали клієнтам поштою.
Сьогодні картки дозволяють оплачувати кредит і класти кошти на депозит, отримувати кешбек за здійсненні покупки і робити миттєві перекази знаходячись будь-де.
Часом, обрати ту саму картку, яка б закривала всі потреби буває дійсно непросто. Розповідаємо про їх найпопулярніші види для того, щоб Ваш вибір був легкий і безпомилковий. 

Які існують види банківських карток та які потреби вони закривають
За типом коштів на рахунку, загальноприйнято розділяти банківські картки на дебетові та кредитні. Розглянемо детальніше?
˃ Дебетові картки передбачають використання виключно власних коштів на рахунку. Ви можете оплачувати нею покупки, переводити гроші через мобільний додаток і здійснювати будь-які операції в межах тих власних коштів, якими попередньо поповнили картку. 
Порада від Ідея Банку: обираючи картку, порівняйте декілька пропозицій і ознайомтесь із тарифами на ті операції, які Ви плануєте здійснювати найчастіше
Більше про дебетові картки і їх особливості розповімо в наступних матеріалах. 
˃ Що стосується кредитних карток, то головна їх відмінність від дебетових полягає в тому, що з дебетової Ви витрачаєте лише власні кошти, а на кредитну картку банк встановлює кредитний ліміті і, відповідно, Ви можете користуватись ще й грошима банку та маєте повернути їх в обумовлений договором термін. Такий вид карток, як от кредитна картка Card Blanche Blue, використовується для оплати товарів/послуг, зняття готівки, а також є дійсно зручним у ситуаціях, коли кошти потрібні терміново. 
Порада від Ідея Банку: уважно ознайомтесь із усіма умовами договору, щоб вчасно повернути використані кошти і уникнути штрафних санкцій

Що важливо знати, обираючи кредитну картку
1.    Кредитний ліміт:
Кредитний ліміт – це кошти, які банк надає клієнту для вільного здійснення розрахункових операцій. Ця сума є фіксованою, тобто Ви не можете використати більше коштів, ніж маєте на картці. При цьому сам кредитний ліміт, за ініціативою Банку або клієнту може збільшуватися або зменшуватися. Наприклад, за кредитною карткою Card Blanche White+ передбачена сума кредитного ліміту до 50 000 грн, проте вона потенційно може бути збільшена до 200 000 грн. Кредитний ліміт можна використовувати багаторазово, адже при погашенні заборгованості по картці він відновлюється.

2.    Пільговий період:
Пільговий період – це той проміжок часу, протягом якого Ви можете користуватися коштами Банку за зниженою відсотковою ставкою.  Для прикладу, в Ідея Банк пропонується пільгова відсоткова ставка 0,01% річних і чесний грейс-період до 33 днів на будь-які операції за кредитною карткою: зняття готівки, безготівкова оплата карткою товарів та послуг, безготівковий переказ коштів, комісії банку. Важливо зауважити, що після погашення цей пільговий період поновлюється. Таким чином, наприклад, Ви берете 50 тис грн. на 33 дні і погашаєте всю чи використану суму на 33-й день. Після цього Вам знову доступний той самий ліміт 50 тис грн знову на 33 дні під практично нульовий відсоток. Здійснити цей платіж можете впродовж всього пільгового періоду – хоч на 2, хоч на 10 день, тобто коли зручно саме Вам, а не банку. 
Головна порада – притримуйтеся термінів пільгового періоду і вчасно повертайте витрачені кошти в передбачений договором період для уникнення нарахування за стандартною відсотковою ставкою. 

3.    Комісії:
Ще один важливий момент – комісії за обслуговування. Для того, щоб досвід користування кредитною карткою був виключно позитивним, важливо уважно ознайомитись із усіма Умовами обслуговування. Вона є загальнодоступною, тому Ви можете знайти стандартний зразок на сайті банку і ознайомитись із нею навіть вдома. В першу чергу, радимо приділяти увагу комісіям за обслуговування і операціям, які можуть тарифікуватися, а саме: вартість річного обслуговування, оплата за додаткові послуги (наприклад, смс-оповіщення), штрафи за прострочені платежі, комісія за зняття готівки.

4.    Щомісячний платіж:
Щомісячний (мінімальний) платіж – сума регулярного платежу, яка нараховується банком зазвичай у розмірі 3-10% від суми заборгованості (залежно від банку). Він включає в себе заборгованість по кредиту, а також відсоток за користування послугою. 
Рекомендую, вчасно вносити цей платіж в обумовлений договором період для того, щоб уникнути нарахування підвищених відсотків в умовах протермінованної заборгованості. 

Отже, чек-лист по вибору кредитної картки від Ідея Банку: 
 

Як правильно обрати карту

В поточних умовах, коли потреба у незапланованих витратах може виникнути будь-коли, кредитна картка є гарантом того, що така задача буде оперативно вирішена без необхідності відкладати її на потім або позичати кошти у знайомих. Достатньо буде скористатися кредитним лімітом і повернути необхідну суму в передбачений договором період. Після чого кредитний ліміт буде відновлено і користуватися коштами можна буде знову і знову.  
Ідея Банк Україна працює на ринку з 1989 року. За 33 роки практики Банк сформував ділову репутацію надійного фінансового партнера, який пропонує споживачам банківські продукти і сервіси європейської якості. 
Ознайомитись із пропозиціями Банку і замовити кредитну картку можна тут:
https://ideabank.ua/uk/card-credit 

Із наступних публікацій Ви дізнаєтесь:

Сміливість - це створювати нові продукти у "темні" часи: закулісся розробки мобільного додатку для банку під час війни
Як змінився український бізнес за 7 місяців війни
Потрібне авто: автокредитування або нецільовий кредит
Способи надійного збереження коштів в воєнних умовах
Споживчий кредит: як отримати омріяний товар за декілька кліків

 

Рекомендованi статтi
Дебетові картки: як обрати необхідну і не помилитисяДебетові картки: як обрати необхідну і не помилитися
Ми підготували даний матеріал для того, щоб Ви могли дізнатись:Що важливо знати, обираючи дебетову картку + ТОП-5 порад: на що звернути увагу при виборі дебетової картки Час читання: 3 хвилин В попередній публікації ми розповіли про особливості кредитних карток та як правильно зробити вибір,…
Як правильно обрати картку, орієнтуючись на власні потреби? + дієвий чек-лист по вибору кредитної карткиЯк правильно обрати картку, орієнтуючись на власні потреби? + дієвий чек-лист по вибору кредитної картки
Ми підготували даний матеріал для того, щоб Ви могли дізнатись про наступне: Які існують види банківських карток та які потреби вони закривають Що важливо знати, обираючи кредитну картку +дієвий чек-лист по вибору кредитної картки Час читання: 3 хвилин Банківська картка – невід’ємна частина…