ТОП-5 порад: що потрібно знати перед підписанням кредитного договору

Ми підготували даний матеріал для того, щоб Ви могли дізнатись про наступне:
Коли і для чого потрібні готівкові кредити
Як правильно розрахувати свою спроможність взяти та вчасно виплатити кредит
На що потрібно звернути увагу перед підписанням кредитного договору 
Для чого потрібен страховий платіж у договорі кредиту

Час читання: 5 хвилин

Коли і для чого потрібні готівкові кредити


Сьогодні готівковий кредит – легкий та швидкий спосіб вирішити важливі життєві задачі. Частіше за все його беруть для придбання техніки, ремонту у квартирі, лікування, придбання подарунку, подорожі або просто на життєві потреби в очікуванні заробітної плати.
У пошуку коштів виникає питання: куди краще звернутися в МФО (мікрофінансову організацію) або банк? Для пересічного громадянина різниця може бути непомітною, але вона є і досить суттєва.

З одного боку, кредитування в МФО доволі зручне.  За 15 хвилин Ви можете отримати потрібні кошти,  але треба дуже уважно відноситись до вибору сервісу та приділяти увагу усім параметрам договору, особливо пені та штрафам за прострочку.  Зазвичай МФО видають кредити на 2-4 тижні, середня ставка на сьогодні становить 1,5-2% в день.

Що стосується готівкового кредитування в банках, то тут базові умови наступні:

  • Краща відсоткова ставка: для порівняння, банки кредитують в 4-5 разів (!) дешевше. Додатково ставку можна зменшити навіть вдвічі при цільовому використанні кредиту (як-от Кредит на вживане авто від Ідея Банку)
  • Зручні терміни кредитування: від 6 місяців до 5 років
  • Більша сума кредиту: зараз Ідея Банк пропонує до 300 000 грн готівкою
  • Можливість оформити страховий платіж
  • Можливість анулювати кредитний договір протягом 14 днів у випадку, якщо Ваші плани змінились.


Існують певні острахи та міфи стосовно кредитування в банках, які хотілося б розвіяти.
 
Наприклад, багато хто вважає, що в банках довгі процедури та потрібно принести купу документів для оформлення кредитів. Все давно вже не так. Процес доволі простий, а щоб взяти кредит з документів потрібні лише паспорт та ідентифікаційний код. Все, що потрібно зробити клієнту – зайти на сайт або у відділення, залишити заявку зі своїми контактами, системи банку за лічені хвилини (в Ідея Банку сьогодні середній час - 10 сек!) видають попереднє рішення. Далі, якщо Ви отримуєте позитивне попереднє рішення, Вам телефонують, і Ви за 20 хвилин оформлюєте кредит. Все, можете забирати його відразу або на відділенні (якщо Вам потрібен кеш), або на картку банку. 

Інший міф, що банки працюють лише з обраним сегментом матеріально забезпечених клієнтів. Це також не зовсім так. З одного боку, у банків є продукти та послуги для цього сегменту, з іншого – майже всі банки надають базові послуги саме масовому клієнту. Тому стандартні продукти та послуги пропонуються саме з урахуванням доходів та вподобань цього сегменту. Ідея Банк, наприклад, щоб задовольнити потребу будь-якого клієнта, видає кредити від 1 тис грн до 115 тис грн. 
Вигоди банківського кредитування разом зі швидкістю оформлення роблять цей вид кредитування все більш популярним серед клієнтів. На разі до 200 клієнтів щодня оформлюють готівкові кредити в Ідея Банку.

Як правильно порахувати свою спроможність взяти та вчасно виплатити кредит


Обрати кредит, як одне з головних джерел фінансування для конкретної мети можна, якщо:

  • є стабільний дохід та впевненість у ньому на найближчий період (період кредитування);
  • щомісячний прибуток дозволяє без проблем витрачати фіксовану суму для погашення заборгованості по кредиту;
  • Ви уважно ознайомились із договором, зрозуміли всі його пункти і у Вас не залишилось сумнівних моментів;
  • Ви переконалися у власній платоспроможності (розповідаємо, як це зробити ↓):


Перед тим, як прийняти рішення про взяття кредиту та підписувати договір, слід правильно розрахувати свою спроможність своєчасно виплачувати кредит.
Зробити це можна за допомогою Показника боргового навантаження (далі – ПБН), який розраховується як співвідношення платежів за всіма кредитами і позиками людини (включно з тим, який оформлюється) до його щомісячних доходів.

Наприклад, Наталя має стабільну роботу та отримує заробітну плату у розмірі 20 000 грн на місяць. В неї виникла потреба взяти кредит в банку у сумі 5 000 грн під 30% річних строком на 1 рік, тоді:
x=((5000 х 130%)/ 12м)/(20 000) х 100% = 2,7%
В такому випадку ПБН Наталі складе 2,7%, тобто на погашення кредиту вона щомісячно буде витрачати 541 грн або 2,7% своєї зарплати. Це є гарним показником і така заявка на кредит з великою ймовірністю буде схвалена. 

Врахуйте, що витрачати більше половини своїх доходів (або доходів сім’ї) на виплати за боргами ризиковано, адже є небезпека при найменших фінансових труднощах не впоратися з виплатами та потрапити до боргової ями.
Крім того, при високому ПДН шанси на отримання кредиту знижуються і, відповідно, будь-яка відмова відображається в кредитній історії і може насторожити інші банки та МФО.


На що потрібно звернути увагу перед підписанням кредитного договору


Відсоткові ставки і комісії:
Оформлюючи кредит, співробітник Банку зобов’язаний надати Вам паспорт кредиту, де буде вказана повна інформація по Вашим витратам за кредитом, а саме реальна річна відсоткова ставка, комісія за видачу, комісія за відкриття банківського рахунку, усі додаткові платежі (платні довідки тощо).

Термін кредитування:
Врахуйте, що чим більший термін кредитування Ви оберете, тим більше коштів Ви повинні будете повернути Банку. Наприклад, готівкові кредити в Ідея Банк передбачають від 6 до 36 місяців.

Графік погашення платежів:
Існує два види виплат: ануїтетний (рівними сумами) та класичний (на початку терміну розміри платежів вищі, але з кожним новим періодом вони зменшуються).
За готівковими кредитами від Ідея Банк передбачено графік погашення платежу рівними частинами, тобто ануїтетний. Так, клієнтам буде простіше розпланувати свій щомісячний бюджет, а також не буде необхідності постійно перевіряти точну суму обов’язкового платежу.

Дострокове погашення кредиту:
Ознайомлюючись із умовами, поцікавтесь – чи передбачені договором штрафи або комісії за дострокове погашення. Врахуйте, згідно з чинним законодавством України, жодних обмежень щодо дострокового погашення кредиту бути не повинно.

Страховий платіж:
Про це докладніше розповідаю далі. 

Для чого потрібен і що дає страховий платіж у договорі кредиту


Ознайомлюючись з інформацією по деяким готівковим кредитам, як от кредит «Мобільний» від Ідея Банк, можна звернути увагу на пункт «Страховий платіж».
Страховий платіж за договором добровільного страхування життя – це фіксований % від суми кредиту, який розраховується на момент оформлення та враховується у загальну вартість кредиту. 
Ця страховка дозволить сплатити борг, якщо позичальник помре або отримає інвалідність і не зможе працювати. Вона також діє, якщо через травму чи хворобу позичальник довгий час перебуває на лікарняному.
Страхова компанія або виплатить гроші безпосередньо банку, або перерахує їх позичальнику/його родичам, і вони продовжать погашати кредит.
В Ідея Банку укладання договору добровільного страхування життя здійснюється виключно за бажанням клієнта та жодним чином не впливає на рішення Банку щодо оформлення кредиту.

Отже, ТОП-5 порад від Ідея Банку:
 

Чекліст, що потрібно знати перед підписанням кредитного договору

 

Ідея Банк із початку воєнних дій підтримує роботу у тих регіонах, де це можливо без шкоди для життя та здоров’я клієнтів та працівників. Вже зараз починається відбудова країни на мирних і звільнених територіях.
Саме тому, розуміючи потреби клієнтів у поточних умовах, Ідея Банк підготував спеціальні пропозиції і одним із перших відновив готівкове кредитування в середині квітня поточного року. Банк щорічно отримує перші місця в різних конкурсах та преміях в номінації «Кращий кредит готівкою», є лідером на ринку готівкового кредитування і завжди готовий запропонувати найоптимальніші умови кредитування, орієнтуючись на потреби клієнта. 
Дізнайтесь попереднє рішення по кредиту за 1 хвилину та отримайте онлайн-консультацію за посиланням.

Оформити кредит онлайн в IdeaBank

 

Рекомендованi статтi
ТОП-5 порад: що потрібно знати перед підписанням кредитного договоруТОП-5 порад: що потрібно знати перед підписанням кредитного договору
Ми підготували даний матеріал для того, щоб Ви могли дізнатись про наступне:Коли і для чого потрібні готівкові кредити Як правильно розрахувати свою спроможність взяти та вчасно виплатити кредит На що потрібно звернути увагу перед підписанням кредитного договору  Для чого потрібен страховий платіж…